Hakkımızda

İnfotur Turizm Sirketi 1990 yılında Alman Raiffeisen und Volksbanken Touristik ortaklığı ile kurulmuş bir acentadır. Kuruluş tarihinden bugüne kadar ülke tanıtımına ve turizm sektörünün gelişmesine önemli katkıları olmuştur. Son yıllarda dünyada değişen eğilimleri takip eden İnfotur, bu gelişmeler doğrultusunda sadece tarım turizmi için ayrı bir departman ve marka oluşturma gereği duymuştur (AgriToursTurkey).

Özellikle Batı Avrupa ülkelerinden gelen özel ve seçkin gruplarımızın arasında Türkiye’nin tarım sektörünü yakından tanımak isteyen konukların sayısı giderek artmıştır. Bu gruplar için Türkiye’nin birçok yerinde isteklerine uygun olarak özel programlar sunulmuş ve buradaki meslektaşları ile bilgi ve fikir alışverişinde bulunmuşlar, tarım işletmelerini inceleyerek karşılıklı iş birliği fırsatları yakalamışlardır.

Bütün bu çalışmalarımız neticesinde bizi birbirlerine tavsiye eden dünyanın çeşitli yerlerindeki yabancı tur operatörleri, firmamızı uluslar arası bir birlik olan
ATOI ‘a davet etmişlerdir.

ATOI (Agricultural Tour Operators International – Uluslar arası Tarım Turizmi Operatörleri Birliği ) 30’dan fazla ülkede temsilcisi olan bir kuruluştur.

Bu birliğe sadece diğer üyelerin tavsiye ve referansları üzere katılıp 3 yıllık bir süreçten sonra tam üye olunabilmektedir. AgriTours Turkey (İnfotur), 15 Ekim 2016 tarihinden itibaren üç yıllık deneme süresini bitirerek ATOI tam üyelik statüsüne kavuşmuştur.

Bu kuvvetli altyapımız sayesinde ilgi duyacağınız her türlü fuarlar, özel araştırma gezileri, teknik ziyaretler, B2B görüşmeli turlar, akademik çalışmalar başta olmak üzere,  yurt içi ve yurt dışı etkinlik ve seyahatler için hizmetinizde olmaktan gurur duyacağız.